Bir bahçe alanındaki ve bina çevresindeki düzenlemeler urla peyzaj bünyesinde kurumsal olarak gerçekleşmektedir. Sizlere güzel yaşam alanları sunuyoruz.

İnsan Doğanın Parçasıdır

İnsanların yaşadığı alanlar doğanın bir parçasıdır. Bu parçada her ne kadar zararla beraber var olsa da bütünselliği korumak için çabalar da görülebilir. Yaşam alanlarındaki doğal varlıkların düzenlenmesi ve eklemeler yapılması bu anlamda önemli bir konudur. Yeşillik, korunması ve çoğaltılması gereken bir varlık alanı olarak bulunmaktadır. Firmamızın temel amacı bu güzellikleri ortaya çıkaran önemli çalışmalar yapmak ve ilerleme sağlamaktır.

Peyzaj Tasarım Özellikleri

Peyzaj firması tasarım özellikleri ve işlemlerin nasıl sürdürüleceği, sizden gelen taleplere göre değişecektir. Taleplerinizin temel özelliklerine odaklanarak hayalini kurduğunuz sonuca en ideal şekilde ulaşmak üzere çalışmalar yapıyoruz. Tasarım anlamında her bölgede oluşturulması gereken peyzaj özellikleri değişecektir. Kapsamlı bir hizmet almak için baştan sona etkili bir süreç tasarlanması malzeme ve sonuç aşamaları bakımından kritik bir konudur.
Tasarımda nelere dikkat edildiği sadece estetikle alakalı değildir. Kaynak koruma en önemli konulardan biridir. Kaynaktan kasıt, var olan doğal kaynakların zararını ve ana yapısını bozmamaya çalışmak, bazı ilkelerden ödün vermeden ilerleme sağlamaktır. İlkemiz temelde çevresel sürdürülebilirlik amacıdır. Buna sizin taleplerinizi olabilecek en uygun şekilde şekil veriyoruz.

Hızlı Uygulamalar

Temel olarak çözümlere bakıldığında uygulama taleplerinizi en hızlı şekilde gerçekleştirmeyi amaçlamaktayız. Bitkisel proje ve diğer kategori çalışmalarımızda istenen değişimlerde ihtiyacınız ve kullanım öncelikleri doğrultusunda hizmet vermekteyiz.

Malzeme Temini ve Profesyonel Uygulamalar

Peyzaj proje tasarımı genel bir taslak çıkarılmasının ardından ayrıntıda doğru bir çalışma yöntemi ile sürdürülen bir işleme gönderme yapar. Malzemelerimizin temini açısından uygulamada titizlikle işlemleri yürütüyoruz. Ekonomik açıdan da uygun sonuçlar alacağınız urla peyzaj firması sistemi ile dilediğinizde başvuru yapabilirsiniz.

Toprak Serimi

Bir alanda taşlık bir yer varsa, bu alana toprak serimi oluşturulabilir. Doğal bir ekim alanı veya görüntüde bu gerekiyorsa dilediğiniz yere döküm ve malzeme gönderimi sağlanır. Genelde toprak zemin kullanılınca farklı çok sayıda büyük ve küçük bitki dikimi gibi işlemler için zemin anlamına gelir.
Bitki seçimi konusunda seçeneklerinizi firmamıza sorular sorarak karara vardırabilirsiniz. Birçok kişi bahçe düzenleme konusunda kararsız kalabilmektedir.

Malzemelerde Dekorasyon Etkisi

Bir yaşam alanı veya insanlara yönelik hazırlanan faaliyet alanının çevresinde dekorasyon etkisi istenebilir. Görüntüde güzel olan bir ortam başkalarına yönelik verilen etkide önemlidir. Bir park alanı, türlü bina etrafı düzenlemeleri gibi çok sayıda işlemde dekorasyona yönelik çalışmaları uzman gözüyle yapıyoruz.
Dekorasyon ve bahçe düzenlemelerinin yapıldığı alanlar iş yerleri, ev bahçeleri, apartman site çevreleri, müstakil alanların etrafı vs. açısından düşünülebilir. Peyzaj firması olarak dekorasyonun sadece gelişigüzel malzemeler koymak ve görüntü demek olmadığının, kurumsal kimliğe destek veya yaşam alanına görüntü kalitesi katmak gibi ayrıntılar olduğunu da bilincindeyiz.

Peyzaj İşlemlerinde Eksiksiz Aşamalar

Yapılan peyzaj işlemlerinin eksiksiz şekilde tamamlanması adına büyük bir çaba göstermekteyiz. Nereye uygulama olacaksa bu doğrultuda çim tohumu atımı, drenaj uygulaması, sulama uygulaması, dikimi hazır rulo çim uygulaması gibi ayrıntıları yerine getirmekteyiz. Üstelik bu işlemlerde sadece bir kerelik değil çok sayıda tekrara yönelik de periyodik bir çalışma da gerçekleşebilir. Taleplerinize göre bu işlemler sürdürülecektir.
Bir alanda doğal yeşillik olmasını istiyorsanız zeminden itibaren hem doğru bir yerleşim olmalı hem de önlemler alarak ilerlenmesi gerekmektedir. Usule uygun şekilde birtakım çalışmalar sürdüren ekibimiz size gereken müdahaleleri yapacaktır.

Bitki Fizyolojisine Hakim Çalışmalar

Bahçe düzenlemesinde ne ile işlem yapıldığının önemi büyüktür. Malzemeleri doğru şekilde tanımak, canlı cansız ayrımı yapabilmek adına bu detaylar önemlidir. Bahçe düzenlemesinde bitki ayrıntılarının analiz edilerek çevre şartlarına nasıl bir uyum sağlandığı gibi işlemler önem kazanır. Fizyolojik açıdan bitki çözümlerinde size geniş yelpazede çalışmalar sunuyoruz. Kendi yapısı gereği uyum sağlayamayan ürünlerde seçenekleri size aktarmaktayız. Bu aktarım açısından çim dışı bitkisel ürünlerde uzmanlık sahibi kişilerle hizmet veriyoruz.

Bahçe Kontrolü ve Yıl İçi Takip

Bahçe alanlarında yıl boyunca belirli aralıklarla peyzaj firma çözümleri sağlamaktayız. Kontrol edilmesini istediğiniz kısımlarda gereken yerlerde yeni uygulamalar yapılmaktadır. Çim biçme açısından da gereken budama işlemlerinde sizden gelen talepleri en iyi şekilde gerçekleştiriyoruz.